Šie svētki notiek Jelgavā. Pirmo reizi repertuārā Jāzepa Vītola “Beverīnas dziedonis”.
Piedalās 203 kori – 5208 dziedātāji.
Mūsu novadā !
Laikā no 1901. – 1905. gadam Katlakalna skolā strādājis Fricis Bārda, kurš vadījis baznīcas kori.
…Zaļajā Dieva namā ar zvaigznēm dzied mana sirds…
Vizinoties pa Daugavu – F.Bārda ar brālēnu nokļūst Katlakalnā un tūlīt nejauši arī pieņem vietējās draudzes skolas palīgskolotāja vietu (6.klase)
Cilvēka dvēsele balansē starp divām pasaulēm – reālo un pārlaicīgo – mūžības apdvesto. F.Bārda uzbur veselu simfoniju ar dažādām toņkārtām un skaņu niansēm.
F.Bārda un mūzika? F.Bārda un Dziesmusvētki? Varbūt neviens pat nenojauš, ka F.Bārdu ar mūziku vieno ciešas saiknes un īpašas attiecības. Pašus pirmos mūzikas impulsus Bārda iegūst no tēva, kurš spēlēja cītaru, pats izgudroja melodijas un vārdus korāļiem.
Būdams skolotājs Katlakalna skolā, vada kori un spēlē ērģeles vietējā baznīcā. No Rīgas viņš mājiniekiem raksta: ,,Teicu, ka man daudz darbu- kādi, to jau apmēram zināsiet- skola, baznīca, dziedātāju koris un vēl daudz kas. Pa svētkiem še gribu sarīkot vienu muzikālistu vakaru priekš tā saucamās labākās publikas(…)
Tai vakarā gribu dziedāt ar vienu vācu kori, kurā būs kādi pieci- sešpadsmit dziedātāju – 3-4 guvernantes, daži skolotāji, daži ģimnāzisti, students Teodors Lācis un citi. Protams, tik maisītu kori vadīt nebūs man nekāda vieglā lieta. Pats arī spēlēšu kādus pāra gabalus ar klavieru pavadījumu.”
(no R.Ālītes materiāliem)