Katlakalna Tautas nams

Kontakti:
Ķekavas novads, Katlakalns, Pļavniekkalna iela 35, LV-2111
KTN Tel.: 26439276
Vadītāja: aija.vitmane@kekava.lv
Pasākumu organizatore: vita.priede@kekava.lv

Katlakalna Tautas nama darba laiks darba dienās: 10.00 – 20.00

Katlakalna Tautas nama  darba laiks:
Pirmdiena: Brīvs
Otrdiena:10.00 – 20.00
Trešdiena:10.00 – 20.00
Ceturtdiena: 10.00- 20.00
Piektdiena:10.00 – 16.00

Ssestdiena un svētdiena: pēc pasākumu plāna

Par Tautas namu

Katlakalna Tautas nama ēka celta 19 gs. beigās ap 1895. gadu kā pagasta nams. Pagasta paspārnē veidojas un savu darbību uzsāk Bibliotēku, Kultūras, Lauksaimnieku, Piensaimnieku un citas biedrības.
1915. gadā ēka tiek pārbūvēta un izbūvēts 2 stāvs ar zāli un nelielu skatuvi. Vietējā inteliģence aktīvi iesaistās kultūras dzīves veidošanā. 1922. gada Pašvaldību likumā noteikts, ka pagasta padome ir atbildīga par Tautas nama darbu, tas arī liek nopietnāk pievērsties kultūras dzīves plānošanai un realizācijai.
Tautas nams pārdzīvojis dažādas varas un laikus, taču 1976. gadā Tautas namu likvidē un tā telpas tiek izmantotas citām vajadzībām. Tikai 1988. gadā aktivizējoties Tautas Frontes Katlakalna nodaļas aktīvistiem tiek uzsākts Tautas nama atgūšanas un atjaunošanas process. Atgūtā Tautas nama durvis tika vērtas 1989. gada 18. novembrī un sirmajā namā pulcējās katlakalnieši, lai piepildītu to ar dziesmām un dejām, atjaunotu senās kultūras tradīcijas.
Gadu gaitā nams tiek atjaunots, izremontēts un labiekārtots. Tautas namā ir zāle 120-150 skatītāju vietām un 2 nodarbību telpas, kurās mājvietu raduši amatiermākslas kolektīvi un interešu klubi.

2023.gadā durvis ver Tradīciju māja- vieta nodarbībām un tradīciju pasākumiem.

Kultūras darba procesu Katlakalna TN nodrošina 19 darbinieki, no tiem 2- strādā administrācijas un organizācijas jomā, 2- nodrošina pasākumu vizuālo un muzikālo sfēru, 12- amatiermākslas kolektīvu vadītāji un 4 – tehniskie darbinieki.

Mūsu moto: strādāt tā, lai ietu līdzi laikam – būt moderniem, laikmetīgiem, patīkamiem, atvērtiem. Tautas nams ir tā vieta, kur apmeklētājiem gribas ik palaikam atgriezties vai nākt un darboties ikdienā.

Īstenojot kultūrpolitiku novada pašvaldības teritorijā Tautas nams realizē izvirzītos darbības mērķus saskaņā ar nacionālās programmas „Kultūra” apakšprogrammā „Tradicionālā kultūra un amatiermāksla” noteiktajiem mērķiem un virzieniem atbilstoši visu paaudžu, tautību un sociālo grupu iedzīvotāju interesēm un vajadzībām.

Misija

Veicināt kultūrvērtības saglabāšanas procesu tradicionālajā kultūrā, vairot novada atpazīstamību kultūras sfērā.

Vīzija

Nodrošināt kultūras mantojuma nepārtrauktību un saglabāšanu, atbalstot un stimulējot radošu jaunrades procesu amatiermākslas kolektīvu darbībā, daudzveidīgu kultūras, izglītības un saturīgu atpūtas procesu pieejamību visu vecumu un interešu apmeklētājiem.

Katlakalna TN novada iedzīvotājiem piedāvā apliecināties dažādu veidu amatiermākslā, radošās izpausmēs un mūžizglītības programmās.
Visu paaudžu pārstāvjiem tiek dotas iespējas realizēt savus sapņus un attīstīt talantus dažādās mākslas jomās.
Jaunā paaudze var apgūt vizuālās mākslas pamatus bērnu radošajā pulciņā „Jautrās otas” un pilnveidot dziedātprasmes bērnu vokālajā ansamblī “Lai skan”. Jaunieši savu aktivitāti var izpaust Katlakalna improvizācijas teātrī vai jauniešu deju kolektīvā „Katlakalns”. Vidējo paaudzi apvieno deju kolektīvs „Savieši” un sieviešu koris “Magone”. Mūžizglītības programmā aktīvi darbojas senioru interešu klubs „Vecie draugi”, kurā norisinās izglītojošas un tematiskas tikšanās ar interesantiem cilvēkiem un nodrošinātas daudzpusīgas atpūtas formas.

Lielu atsaucību guvuši Tautas nama organizētie Valsts svētku un tradīciju pasākumi- ar pavasarīgu līksmību atnāk Lieldienas, pulcējot lielus un mazus uz radošajām darbnīcām un jautrām olu kaujām, šūpošanos un Lieldienu zupas baudīšanu. Maija mēnesis iezīmējas ar lielo dejotāju pulcēšanos deju festivālā Katlakalnā – tas ir laiks, kad mājinieki uzņem savus draugus no visiem Latvijas novadiem. Dejā ir spēks! Sagaidot ziemas saulgriežus pie nama rotājam lielo Katlakalna egli, sagaidām ķekatniekus un iededzam gaismiņas namu logos. Jauno gadu sagaidām lustīgā ballē. Amatiermākslas kolektīvu koncerti, improvizācijas teātra izrādes- šovi ir apliecinājums ieguldītajam darbam. Kopjot tautas tradīcijas tiek rīkotas mācību meistarklases, stāstnieku festivāls “Lielā stāstu nakts Katlakalnā”, un ik pa diviem gadiem starptautiskais rudens festivāls “Rudenāji”.

Katlakalna Tautas nams piedāvā īrēt telpas semināriem, kursiem, radošām darbnīcām, atpūtas un ģimeņu tradīciju pasākumiem.

Uz tikšanos Katlakalna Tautas namā!