Bibliotēku nedēļa Baldones bibliotēkā

Šogad bibliotēku nedēļa norisinājās no 22.- 26. aprīlim. Šī gada tēma “Bibliotēkas un lasīšana”, tāpēc mēs- bibliotekāres šajā nedēļā piedāvājām paskatīties uz bibliotēku un lasīšanu citām acīm.

Zināms, ka krāsu terapija palīdz uzlabot veselību, bet arī grāmatas ir krāsainas un dažādas, tāpēc šonedēļ izstāžu plaukti katru dienu mirdzēja citā krāsā, lai apmeklētājiem uzlabotu gan veselību gan garastāvokli.

Bērniem vairāk patīk darboties, spēlēt un uzvarēt. Šogad gan lielajiem, gan mazajiem bērnu nodaļas apmeklētājiem piedāvājām uzspēlēt spēli “Kas, ar ko, kad, kur, ko darīja?”, bet nepierastā variantā. Uz jautājumiem drīkstēja atbildēt izmantojot tikai grāmatu nosaukumus. Viens no piemēriem, kas sanāca dalībniekiem bija šāds: “Lielais brālis” ar “Mazo sivēntiņu” “Piena brālības slepenajā misijā” “Burvīgajās brīvdienās” lidoja “Ar lidvērpeli uz Mēnesi”.

Tie, kurus šī spēle neieintriģēja, varēja mēģināt salabot sagrieztos dzejoļus. Nemaz nav tik viegli atjaunot dzejnieka darbu- nācās padomāt.

Un vēl- kā katru gadu Baldones bibliotēkā varēja aplūkot dažādas izstādes lasīšanas veicināšanai.

Bērnu nodaļas izstāde veltīta 2023. gadā izdotajai bērnu oriģinālliteratūrai. Izstāde pie bibliotēkas koridora sienas veltīta interesantiem citātiem par lasīšanu, bibliotēku un grāmatām. Šī izstāde tika atspoguļota arī sociālajā vietnē Facebook, kur guva lielu atsaucību.

Bibliotēku nedēļas noslēgumā, sadarbojoties ar Baldones vidusskolu  notika nodarbība “Plastmasas huligāni” kopā ar rakstnieci Agnesi Vanagu. Nodarbība bija veltīta dabas aizsardzībai, atkritumu šķirošanai un zaļākam dzīves veidam. Rakstniece iepazīstināja skolēnus ar Dusmukuli, pastāstīja, kā viņš kļuva par grāmatu varoni un kā tapa grāmatu sērija par atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi. Bērni minēja krustvārdu mīklu un  atbildēja uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, lai saprastu, cik svarīgi ir saudzēt dabu un šķirot atkritumus atbildīgi.