Tuvojas Muzeju nakts!

18. maijā jau 20. reizi muzeji apmeklētājiem atvērs durvis un piedāvās Muzeju nakts pasākumus.

Šogad Muzeju nakts notiks dienā, kad atzīmē Starptautisko Muzeju dienu.

Starptautiskā Muzeju diena ir tradīcija, ko Starptautiskā Muzeju padome (ICOM) uzsāka 1977. gadā. To atzīmē 18.maijā. Latvijas muzejos šos profesionālos svētkus svin kopš 1978. gada. Tās mērķis ir veicināt izpratni par muzeju kā nozīmīgu dažādu kultūru mijiedarbības, sapratnes, sadarbības un miera veicināšanas līdzekli.

Eiropas “Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Muzeju nakts laikā muzeji piedāvā īpašus šim vakaram sagatavotus pasākumus, nereti ciemos uz muzejiem tiek aicināti mākslinieki, mūziķi un citi izklaides mākslinieki, atklātas izstādes un citi pasākumi. Katru gadu akcijai ir vienojoša tēma. Šogad tā ir “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”. Muzeju nakts mērķis ir izcelt muzeju lomu un nozīmīgumu sabiedrībā. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Ķekavas novadpētniecības muzejs 18.maijā durvis vērs vaļā plkst. 19.00 un gaidīs apmeklētājus līdz plkst. 1:00 naktī. Muzeju nakts pasākumā atklāsim Ķekavas Mākslas skolas audzēkņu dizaina projektu izstādi “Ko nauda stāsta…”. Muzeja apmeklētājiem piedāvāsim radošu aktivitāti – “Radi savu naudaszīmi”. Katrs apmeklētājs varēs uzzīmēt savu naudas zīmi – monētu vai banknoti – un uzzināt, ko un kāpēc attēlo uz maksāšanas līdzekļiem.

Apmeklētāji varēs iejusties arī detektīva lomā, izsekot pavedienus, kā muzejs ar dažādu priekšmetu palīdzību stāsta par vēsturi.

Atvērtas būs visas muzeja ekspozīcijas: “Ķekavas novada 5 stāsti”, “Smejies vesels!” un “Viņus vieno “Dadzis””.

Uz tikšanos muzejā!